טיול לאתיופיה.jpg

התכנית כוללת

  • טיסות בינלאומיות וטיסות פנים עפ"י התכנית

  • העברות אל / מ בית המלון ונסיעות עפ"י המסלול

  • לינה בבתי מלון עפ"י התכנית

  • אירוח על בסיס פנסיון מלא, מים מינרלים

  • כניסות לאתרים עפ"י התכנית

  • מדריך מקצועי דובר אנגלית ובנוסף הדרכות באתרים

טיול בהתאמה אישית

מתי לנסוע? אוקטובר עד מאי

בכל יעד ימתין לך נציגנו המקומי לעזרה, ארגון והדרכת שירותי הטיול והנופש.

טיול לאתיופיה

המסלול הצפוני

טיול באתיופיה, ממלכת מלכת שבא העתיקה, בה הזמן כמעט עמד מלכת. אתיופיה מציעה למטייל אתרי תרבות ומורשת, מפגש אנושי מרתק ושמורות טבע. במהלך השנה מתקיימים פסטיבלי דת ססגוניים ומרגשים.

יום 1: עם הנחיתה בנמל התעופה הבינלאומי באדיס אבבה, העברה לשדה התעופה לטיסות פנים לתפוס את הטיסה שלנו לאקסום. עיר עתיקה זו, עם חורבות קבורות למחצה של ארמונות וקברים תת קרקעיים, היא אחד האתרים ההיסטוריים ביותר של אתיופיה. עפ"י הסברה זו בירתה של מלכת שבא. אקסום היום היא המוקד של הנצרות האתיופית. נבקר פארק אובליסקים שבו מונוליתיים עדיין עומדים ומציינים את הקברים של משפחת המלוכה Axumite. בקרבת מקום קבר תת קרקעי של Ramha, מלכה לשעבר של אקסום. מתחת לארמון של Kaleb מובילות מדרגות אבן תלולות אל גלריות מוסתרות. המקומיים מאמינים כי שם נמצא האוצר של הקיסר Kaleb.

נבקר באבן הקדושה החשובה מבחינה היסטורית משנת 320 לספירה עם הקדשה בכתב בשלוש שפות - Sabaean, Ge'ez - בכתב האתיופי הקדום ביותר ויוונית ונבקר את קברו של המלך Basen ששלט בזמן לידת  ישו. כמו כן, נבקר ב Gobadura שם נחצבו מצבות האבן הענקיות של אקסום ונראה את התבליט המרשים של אריה החצוב בסלע גדול. על פי האמונה, הוסתר ארון הברית בתוך מתחם כנסיית סנט מרי ציון שבאקסום. אנו נראה את הכנסייה הססגונית.

 

יום 2: באזור אקסום: יום טיול מלא. הכביש לוקח אותנו מזרחה דרך תצורות וולקניות אל Yeha, בירת הממלכה הקדומה באתיופיה. כאן ממוקם מקדש הירח הקדום שנבנה בשנת 700 לפני הספירה והוא האתר הקדוש העתיק ביותר באתיופיה. אתר זה הוא הדוגמה לאדריכלות הדרום-ערבית השמורה ביותר בעולם. סמוך למקדש נמצאת כנסיית Abune Aftse,  על שם אחד "מתשעת הקדושים" שפעלו להפצת את הנצרות באתיופיה. חזרה לאקסום.

 

יום 3: העברה לנמל התעופה לטיסה מאקסום ל Lalibela. לפני שמונה מאות שנה המלך Lalibela יצר כאן את פלא העולם השמיני, כנסיות מתנשאות החצובות מתוך החומר הוולקני שבו הם מצויות. חלקן מוסתרות כמעט לחלוטין בתוך תעלות עמוקות, ואחרות עומדות במערות חצובות. מבוך מורכב ומבלבל של מנהרות ומעברים צרים עם כוכי קבורה, מערות, וגלריות המחברות את כולם. בין הכנסיות במקום מצויה הכנסייה החצובה בסלע הגדולה בעולם הנתמכת על ידי 72 עמודים. הכנסייה העתיקה ביותר נקראת בית מרים ומוקדשת למריה הבתולה. כנסייה זו היא היחידה בעלת מרפסת, ומכילה פרסקות על התקרות העליונות.      

 

יום 4: היום נצא לבקר בכנסיות חצובות נוספות הממוקמות באזור זה. כנסיית Giorgis היא הכנסייה המושלמת והיפה ביותר כאן; ובה תיאורים של ג'ורג' הקדוש ההורג את הדרקון. מבני בית הגולגולתא ובהם תבליטים מדהימים של דמויות הקשורות באמנות הנוצרית המוקדמת. נבקר בכנסיית  Yemrehane, כנסייה המוצבת בתוך מערה שנבנתה על ידי המלך Yemrehane.

 

 

יום 5: נטוס אל העיר המלכותית של גונדר בה ארמונות מבוצרים הצופים על נוף מרהיב. הוותיק המרשים ביותר הוא ארמון בן שתי קומות של הקיסר Fasilidas, הבנוי אבני בזלת מוצק. בנייני המלוכה האחרים כוללים את ספרית הקיסר יוהנס. הראשון, את בית השירה שבו התקיימו טקסי מלכות, אולם קבלת האורחים האלגנטי לאירועיו של הקיסר Bakaffa והארמון של אשתו של המלך.

 

 

יום 6: גונדר - בהיר דאר. לאחר ארוחת צהריים נעלה על סירה לשייט על אגם טאנה לבקר בשני מנזרים שעל האי. על חצי האי Zege המיוער, מצוי המנזר המרשים ביותר מבין מנזרי הדרום. קירות הכנסייה מכוסים לחלוטין עם ציורי קיר מדהימים מן המאה ה -16. נצא בנסיעה חזרה לבהיר דאר. לאחר ארוחת הערב נצא ליהנות מהמוזיקה המסורתית באחד הברים הקטנים.

 

 

יום 7: הנילוס הכחול וסיור בעיר בהיר דאר. אגם טאנה הוא מקור הנילוס הכחול והמראה הדרמטי ביותר באזור הם מפלי הנילוס הכחול, שרוחבם 400 מטר וגובהם 50 מטר. בנקיק שנוצר על ידי המפל שוכן יער גשם קטן השופע בצמחייה טרופית ומיושב על ידי קופים ושפע של ציפורים מרהיבות.

אחר הצהריים טיסה מאוחרת לאדיס אבבה.

 

יום 8: סיור בעיר אדיס הכולל את המוזיאונים ואת השוק הססגוני של אדיס הנקרא Merkato. בערב יציאה לבילוי במסעדה הכוללת ריקודים אותנטיים. העברה לנמל התעופה.

ניתן לשלב בתכנית הטיול בקור והליכות בפארק סימיאן.

המעוניינים יוכלו להמשיך לנופש אקזוטי  בזנזיבר או במומבסה.

כתבה ב"מסע אחר" - "בחזרה לאתיופיה לאחר 20 שנים"