טיול לקמבודיה

טיול למזרח הרחוק.jpg

התכנית כוללת

  • טיסות אל היעד

  • לינות בבתי מלון, לבחירה

  • הסעות ונסיעות עפ"י התכנית

  • ארוחות בוקר וערב (חצי פנסיון)

  • כל הפעילויות והכניסות לאתרים עפ"י התכנית

  • מדריך מקומי דובר אנגלית

  • מים מינרליים במהלך הנסיעות

מתי לנסוע?

כל השנה

החודשים אוקטובר – אפריל נחשבים כעונה היבשה.

בכל יעד ימתין לך נציגנו המקומי לעזרה, תדרוך וארגון הטיול והנופש.

קמבודיה " ארץ המקדשים" ממוקמת בין וייטנאם, לאוס ותאילנד. זו מדינה בעלת מיעוט תיירים באופן יחסי לשכנותיה והיא נשארה אוטנטית ותמימה. באזור האנגקור, בתוך יער טרופי, התגלה מתחם של כ אלף מקדשים שהם עדות לשרידיה של האימפריה הקמבודית המפוארת ששלטה בדרום מזרח אסיה מהמאה השמינית ועד המאה החמש עשרה, ונקראת  "הפלא השמיני".

סיהנוקוויל היא עיר הנופש בקמבודיה. העיר מציעה חופים יפים עם חול לבן וצמחייה טרופית ובקרבת העיר ניתן לטייל בשמורות טבע יפות. אלו המחפשים חופשה על שפת הים ימצאו בה מגוון אפשרויות לינה, ברים ומסעדות.

 

טיול בקמבודיה

יום 1: הגעה ל סיאם ריפ

עם ההגעה לשדה התעופה של סיאם ריפ תפגשו את מדריך הטיול שלכם. העברה לבית המלון שהוזמן עבורכם.

יום 2: ביקור באימפריית מקדשי האנגקור

ארוחת בוקר במלון. נצא לבקר במקדשים העתיקים (אימפריה ששלטה מהמאה ה 8 ועד המאה ה 15) ובהם אנגקור תום (מהמאה ה 12) השער הדרומי של המקדש ופסליו הענקיים, מקדש ביון הייחודי עם 54 הצריחים המעוטרים ב כ 200 פסלי פנים מחוייכים, מרפסת הפילים ומרפסת מלך המצורעים.

נמשיך לביקור במקדש המפורסם ביותר הוא אנגקור וואט, המשתרע על כ 80 דונם ומשתווה בגודלו לארמון הקיסר בביג'ינג. לעת השקיעה תעלו לתצפית נהדרת על ראש מקדש רופי רופ.

יום 3: ביקור באימפריית מקדשי האנגקור

ארוחת בוקר במלון ולאחריה תצאו לבקר המקדש בנטאיי שרי המכונה גם מצודת הנשים או המקדש הוורוד. תמשיכו לבקר במקדשים בנטאי קדי, טא פרוחם מהיפים ביותר באזור, ומקדש פרה קאן שנבנה ע"י המלך ג'ייאווארמן השביעי. אלו מקדשים הכוללים מתחמי מגדלים ומסדרונות שהתגלו במצב סביר ונערכים בהם מאמצי שימור.

יום 4:  שייט באגם, נסיעה ל באטאמבנג.

לאחר ארוחת בוקר ניסע לאגם טונאלה סאפ. זהו אגם מים מתוקים הגדול ביותר בדרום מזרח אסיה. האגם ונהר טונאל סאפ המתחברים לנהר המקונג. השייט יוביל אל כפר צף של דייגים.נחזה בחנויות, בית ספר תחנת משטרה ובנייני ציבור צפים ( ובנוייםעל גבי קלונסאות). לאחר השייט נסיעה ל באטאמבנג.

יום 5:  סיור באתרי באטאמבנג  

בבוקר תצאו לביקור בכפרים מקומיים בהם תחזו בהפקת נייר אורז, ייצור רוטב דגים, גרולן –אורז דביק הקלוי במפרקי עץ במבוק. אחר הצהריים נסיעה לפנום סמפו לביקור במערות קדושות. בהמשך נסיעה ברכבת במבוק, שהיא למעשה "קרון רצפה" שהנוסעים בו יושבים על כריות וניהנים מהנוף סביב. ביקור במקדש  וואט בנן הממוקם על ראש הר בינות שדות אורז ובריכות פרחי לוטוס, להשקיף על הכפר והנוף הירוק.

יום 6: באטאמבנג – קמפונג צ'אנגנג – אודונג.

נסיעה מבאטאמבנג לקמפונג צ'אנג, עירם של הצ'אם (מיעוט אתני) הידועה בייצור כלי החרס המסורתיים שלה. אנו ממשיכים לאודונג בירת המלוכה לשעבר של קמבודיה. ניסע ברחבי העיר רכובים על עגלה הנמשכת על ידי שוורים. לאחר מכן אנו מטפסים לפסגת הר אודונג ונהנים מנופים מרהיבים של העמק שמתחתיו בעוד המדריך מסביר את ההיסטוריה והתרבות הדתית של הקמבודים. אחר הצהריים אתם בדרך לפנום פן. נתעכב לביקור באי על נהר טונל סאפ, המכונה "כפר הכסף" בגלל ייצור של עבודות יד מכסף. אחר הצהריים הגעה לפנום פן.

יום 7: סיור באתרי פנום פן.

הבוקר אנו מתחילים את הסיור בביקור בפגודת סילבר שנמצאת במתחם הארמון המלכותי ושמורה על ידי הקמבודים ומוערכת על ידי המבקרים כאחד ממקומות התרבות הפופולאריים ביותר בפנום פן. נקדיש את הביקור הבא למוזיאון הלאומי הסמוך, המאוכלס באוספי אמנות ופסלים לאורך התקופות המוצגות. אחר הצהריים אנו מבקרים במוזיאון מלחמת האזרחים ורצח העם המחריד בידי הקמר רוז' ונשמע על שדות ההרג בטול סלאנג וצ'ואנג אק.

יום 8:

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת טיסתכם, תועברו אל נמל התעופה.