טיול ספארי לטנזניה

אריות באפריקה.jpg

התכנית כוללת

 • נסיעות ברכב ספארי 4X4 עם גג נפתח ( לנד קרוסר / לנד רובר) הכולל מיני מקרר.

 • ישיבה ליד חלון בנסיעות הספארי

 • מדריך מקומי אישי, מומחה לחיות הבר ( צמוד למטיילים)

 • לינה ב לודג'ים נוחים ומאובזרים היטב ו/או בתנאי קמפינג

 • כניסה לשמורות עפ"י התוכנית

 • כלכלה מלאה כולל ארוחות כפיקניק. ארוחות בוקר צהריים ערב

 • ביקור בכפר אותנטי של שבט המסאי

 • אזור הממצאים של האדם הקדמון

 • אופציה – ביקור אצל בני שבט האדזבה והדטוגה (בושמנים, ציידים ולקטים) על גדת אגם אייסי

 • מים מינרלים בנסיעות ספארי

 • מגדיר (ברכב) לציפורים ויונקים באפריקה, לשימוש המטיילים

 • מס' טלפון מקומי / מענה אנושי 24/7 לשעת חירום.

 • כרטיס טיסה לטנזניה

טיול בהתאמה אישית

טיול מאורגן עם מטיילים בינלאומיים

מתי לנסוע? כל השנה

*עונת הגשמים בחודשים אפריל עד יוני

בכל יעד ימתין לך נציגנו המקומי לעזרה, ארגון והדרכת שירותי הטיול והנופש.

האזור המרשים ביותר לטיולי ספארי. טיול עומק בנסיעת ג'יפ אל שמורות טבע בראשיתיים ומסע בעקבות נדידת עדרי הגנו והזברות. חוויה יוצאת דופן של מפגש מקרוב עם הטורפים

ו"חמשת הגדולים".

 

יום 1  הגעה לטנזניה. פארק Lake Manyara

טיסה מוקדמת מנתב"ג לנמל התעופה קילימנג'רו.

מיד לאחר הנחיתה בנמל התעופה תפגשו את מדריך הספארי שלכם, תעלו על רכב הספארי ותצאו בנסיעה אל הפארק Lake Manyara. זהו פארק שליו התחום בצדו האחד ע"י הקיר של השבר הסורי אפריקני ובצדו השני ע"י אגם. בפארק מצויים מגוון גדול של בעלי חיים וציפורי פלמינגו. הפארק מכיל טורפים ושבילי הנסיעה העוברים בינות העצים מאפשרים לחזות במיני קופים ובעלי כנף החיים בפארק. נתור אחר הפילים ההולכים בממלכתיות בין העצים ונצפה בג'ירפות ככל שיותיר הזמן.

 

יום 2. פארק סרנגטי

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לגלות את בעלי החיים בפארק אגם מניארה.  אדמות המרעה שבין העצים לבין האגם יאפשרו לנו לחזות בזברות, גנו ואימפלות. הפארק הוא ביתם של מיני אריות מטפי עצים ושל הבופאלו החיים ליד האגם. נצא בנסיעה אל שמורת סרנגטי המפורסמת. עם ההגעה נכנס דרך שער נאבי אל מרחבי הבוש העצומים המאכלסים את חיות הבר.

 

יום 3. פארק סרנגטי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לספארי של יום מלא בשמורת הטבע מופלאה זו, מצוידים בארוחת צהריים ארוזה.  במישורי הסרנגטי חיים טורפים רבים. עדרים רבים של אוכלי עשב כגון גנו, זברות, וצביים למיניהם עושים את דרכם בתנועה מעגלית בין שמורת הסרנגטי שבטנזניה לשמורת מסאי מרה שבקניה. במישורי העשב נתור אחר נמר חמקמק וצבוע מנומר. צילומי טבע רבים צולמו בשמורה זו. הכינו את המצלמות לצילומי תקריב אל בעלי החיים.

 

יום 4. מסדרון המערבי

בחודשים יוני ויולי שועטים מיליוני בעלי חיים אוכלי עשב פרסתניים בצדה המערבי של השמורה בדרכם לחצות את נהר המרה המפריד בין הסרנגטי לשמורת מסאי מארה בקניה. ננוע אחרי בעלי החיים תוך נסיעת ספארי. נערוך תצפיות אחר הטורפים האורבים לעדרי הגנו. אחה"צ כשהשמש האפריקנית האדומה גולשת אל מאחורי צמרות העצים נשוב אל בית המלון.

 

יום 5. שמורת Ngorongoro

לאחר ארוחת בוקר נמשיך לחשוף את השמורה עד שנצא אל הדרך המובילה אל שמורת נגורונגורו המדהימה. נגיע אל שפת המכתש ונגלוש עם הרכב אל תחתית המכתש. נגורונגורו, הוא למעשה לועו  העצום של הר געש קדום, הנקרא "הפלא השמיני של העולם". ליד "אגם הסודה" אליו מגיעות ציפורי הפלמינגו נעצור לארוחת צהריים. אזור השימור כולל 8288 קמ"ר מרובע. המכתש  מכיל פרטים רבים של חיות בר טורפים, בעלי כנף ואוכלי עשב. עננים גולשים על גבי הקירות הסובבים את תחתית המכתש יוצרים תופעות טבע בלתי רגילות.

 

יום 6 -  שמורת Ngorongoro

השמורה מוכרזת כאזור שימור ונועדה להגן על ערכי הטבע ועל כ 5000 בני שבט המסאי החיים בתוכה. נסיעת ספארי אל לב השמורה. זהו אזור תחום ע"י מתלול המכתש היוצר מחסום לכניסה ויציאה של בעלי החיים. לאחר ארוחת צהריים נמשיך לחשוף את להקות האריות הפילים בנות היענה האנטילופות, חזירי בר ושאר חיות השמורה.

 

יום 7- אל שמורת Tarangiri

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל שמורת טרנגירה. לאחר התארגנות במלון נצא לנסיעת ספארי בשמורה. זו סוואנה אפריקנית מהיפות ביותר באפריקה, בה גדלים עצי הבאובב וחיים בה עדרים גדולים של פילים ומינים רבים של עופות והיא נחשבת כמרכז קינון ל כ 400 מינים שונים של בעלי כנף.

 

יום 8 – שמורת Tarangiri

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לספארי רגלי. נשוב אל המלון לארוחת בוקר ולאחריה נצא לנסיעות ספארי בשמורה. במרחבי השמורה חיים מגוון גדול של בעלי חיים. אריות, פילים, צבועים, אימפלות, ג'ירפות משוטטים במרחבי העשב ובין עצי השיטה הפזורים בשמורה יפה זו. לעת ערב נחזה בשקיעה אפריקנית מהממת, עת שנשוב אל בית המלון.

 

יום 9- בדרך אל ארושה.

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל פתחה של השמורה בדרכנו אל נמל התעופה לתפוס את טיסתנו ארצה.

המעוניינים יוכלו להמשיך לנופש באי האקזוטי זנזיבר, לאיי סיישל או נופש אקזוטי ב- Rus Kutani Lodge.

קרא עוד על ספארי בטנזניה

שמורות טבע לטיולי ספארי בטנזניה

כתבה שפורסמה עלינו ב"מסע אחר" -

ספארי בשמורת סלוס בטנזניה