טיול לוייטנאם

טיול לויאטנם ומיאנמר.jpg

התכנית כוללת

  • טיסות ליעד

  • טיסות פנים ארציות

  • העברות ונסיעות עפ"י התכנית

  • לינות בבתי מלון עפ"י בחירה

  • כלכלה/ארוחות

  • כל הפעיליות והכניסות לאתרים עפ"י התכנית

  • מדריך מקומי דובר אנגלית, צמוד למטיילים

  • הכנת אשרת כניסה

מתי לטייל?

  • בוייטנאם שני אזורי אקלים מנוגדים. בצפון המדינה החודשים אוקטובר – מרץ נחשבים כעונה היבשה בעוד שבצפון הרחוק (גבול סין) הטמפרטורה צונחת וקר מאוד.

  • בדרום המדינה החודשים אוקטובר – אפריל נחשבים כעונה יבשה.

בכל יעד ימתין לך נציגנו המקומי לעזרה, ארגון והדרכת שירותי הטיול והנופש.

ויטנאם איננה רק זכרונות של מלחמות עבר, אלא וייטנאם היא מדינה מרתקת של נופי טבע מדהימים, נוף אנושי מרתק, כפרים, ערים עתיקות ומודרניות עם כרך סואן, מקדשי דת מפוארים, חופי ים לנופש, שבטים אתניים.

וייטנאם מציע למטייל שפע פעילויות ובהן שייט על נהרות אדירים, טרקים בפארקי טבע, ספורט ימי ועוד.

כל אחד ימצא את סוג המלון החביב עליו, החל מחדרי אירוח ופנסיונים ועד בתי מלון מפוארים בדרגת דה לוקס. המסעדות בוייטנאם מציעות אוכל רחוב, מסעדות בעלות תפריט מקומי ומסעדות המציעות אוכל בינלאומי.

אחת האטרקציות התיירותיות לביקור הוא שייט במפרץ הא לונג. המפרץ מנוקד באלפי צוקים קרסטיים הפזורים ברחבי המפרץ.

 

הצוקים מכילים מערות, מיני צמחים ובעלי חיים שחלקם נחשבים אנדמיים. מימיו השקטים של המפרץ מאפשרים שייט תענוגות על גבי אניות המשייטות בינות הצוקים. בשל כל אלו הוכרז המפרץ כעל אתר מורשת עולמית.

 

דוגמא למסלול טיול לוויטנאם, בשילוב מקדשי אנגקור וואט בקמבודיה:

יום 1: הגעה להאנוי

הגעה לשדה התעופה נוי באי. מייד עם צאתך מהטרמינל תפגוש את מדריך שלך ותועבר למלון. האנוי היא עיר מסוגננת ומודרנית ששומרת על קסם ייחודי בעולם הישן ומציגה אדריכלות קולוניאלית מדהימה ביותר באסיה. האגמים והפארקים הרבים מקנים לעיר אווירה מרגיעה.

יום 2: האנוי – מסתורי  מאי צ'או

לאחר ארוחת בוקר תעזבו את האנוי ואתם בדרך לאגם מאי צ'או. בדרך נעצור לטיול של כשעה ביער עצי במבוק. נמשיך לכיוון הכפר Suối Lốn  בנסיעה לאורך ערוץ הנהר הנקרא הא לונג בהר. אחר הצהריים נגיע ללודג' מאי צ'או. זהו ריזורט נעים ומטופח הממוקם על גדות אגם ( הגדול ביותר בוייטנאם).

 

מי האגם שלווים ונוצצים בצבעי הברקן. לאחר התארגנות קצרה תצאו לשייט באגם. תרדו לבקר בבתים צפים הבנויים על סחף ולהליכות קצרות על החוף בסמוך לצוקים הנופלים אל הים. תפגשו בכפריים מקומיים הנמנים על שבטים אוטנטיים החיים באזור. לעת ערב תשובות לריזורט.

יום 3: מאי צ'או - האנוי

בוקר חופשי להינות ממראות האגם השליו. לקראת שעת צהריים תעזבו את הריזורט לתצפית על מפלים הנופלים מפסגות ההרים אל מימי האגם. המשך נסיעה להאנוי.

יום 4: האנוי - סאפה

עוזבים את האנוי ואתם בדרככם צפונה לביקור ב סאפה הממוקמת קרוב לגבול הסיני. עם ההגעה לבית המלון ולאחר התארגנות קלה תצאו לביקור בכפר Cat Cat לביקור אצל שבטי המונג ו  Dazao. תפגשו את נשות השבט הלבושות בתלבושות מסורתיות צבעוניות. נרד אל תחתית הגיא לצפות בתחנה הכוח החשמלית שנבנתה בימי השלטון הצרפתי. בדרך צפויים לנו מראות של שדות אורז הנטועים על שיפולי ההרים וכפריים העוסקים בחקלאות מקומית.

יום 5: סאפה - עמק Muong Hoa - לאו צ'אי - כפר טא ואן

אנו מתחילים את היום בטרקים דרך עמק Muong Hoa היפה לכפר Y Linh Ho, ביתם של שבט המונג. מזג אוויר בהיר יאפשר לכם ליהנות מנופים מדהימים ברחבי העמק עם הרים וטראסות אורז עד כמה שהעין יכולה לראות. עצירה  נוספת  במסלול ההליכה תהיה בלאו צ'אי, כפר מיעוטים נוסף של שבט ה המונג, המאוכלס במשך מאות שנים. המשך ההליכה לצד טרסות ושדות אורז אל כפר טא ואן של שבט Giay. אחר הצהריים תשובו ל סאפה.

יום 6: סאפה - האנוי

ארוחת בוקר במלון.  הבוקר תוכלו לשוטט מעט בעיירה, לבקר בשפע חנויות המציאות את מרכולתן לשבת וליהנות מאחד מבתי קפה במרכז העיירה. בצהריים תצאו בנסיעה להאנוי.

טיולים אופציונאליים באזור סאפא: 

ביקור בפנסיפן , עליה ברכבל אל ההר הכי גבוה בוייטנאם.

ביקור בשוק יום ראשון ב באק הא – שוק מסורתי מקומי של אנשי שבטי ההרים.

יום 7: האנוי - מפרץ האלונג

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה לאורך תוואי הנהר האדום אל העיר הא לונג. עם ההגעה לנמל הימי הבינלאומי של העיר ורציף האניה, תיערך  קבלת פנים הכוללת משקה קל וברכה מהקפטן עם עלייתכם לסיפון.

 

בשעה 13:00 תעזוב האונייה את הנמל בדרכה אל לב המפרץ  הנחש לאחד מפלאי עולם. ארוחת צהריים תוגש לכם בעוד אתם צופים מבעד לחלונות הגדולים בנוף המולא. במהלך השייט תחוו פעילויות שונות ובהן תצפיות על כפרי דייגים,ביקור במערת נטיפים גדולה, שחייה במימי המפרץ, עלייה לראש הסלע לצילום המפרץ.

 

באונייה תחוו קורס לבישול תאילנדי ועל הסיפון תזכו לשעת קוקטייל של שקיעה. בערב צפויות פעילויות חברתיות, סרט ודיג דיונונים.

יום 8: מפרץ האלונג - האנוי - סייגון

הבוקר יתחיל ב טאי צ'י על הסיפון. תיהנו מארוחת בוקר קלה במסעדה. תרדו לשייט קייקים וביקור במערת לואון. באנייה תמתין לכם ארוחת צהריים קלה. עם ההגעה לנמל תפגשו את מדריך הטיול שלכם ותשובו בנסיעה לנמל התעופה של הנוי לתפוס את טיסתכם לסייגון – הו צ'י מין סיטי.

יום 9: סיור בעיר סייגון

אנו מתחילים את הטיול בביקור בקתדרלת נוטרדאם, סניף הדואר המרכזי ההיסטורי. נמשיך לביקור במוזיאון המלחמה, ארמון ההשתקפויות ונבקר בשוק היפה Ben Thanh.

יום 10: מקדש קאו דאי - מחילות קו צ'י

ניסע לביקור במקדש קאו דאי, מקדש הכס הקדוש הגדול שנבנה בשנת 1926 ונחשב לאחד המבנים המדהימים ביותר בכל דרום מזרח אסיה. זו דת עם הכלאה של בודהיזם, נצרות וקונפוציאניזם.

מעל הכניסה נמצאת העין הקדושה המהווה את סמל הדת. המבקרים ישתתפו במופע הטקס ובמיסה היומית שערכים חסידי קאו דאי. צפוייה לכם חוויה פנטסטית.

לאחר ארוחת הצהריים תסעו למחילות קו צ'י לצפות באתר המדהים בו הסתתרו לוחמיי ה וייט קונג במהלך המלחמה. רשת של יותר מ 200 ק"מ של מחילות שמילאו תפקיד חיוני במלחמה.

יום 11 סייגון - דלתת נהר המקונג

עם ההגעה למזח האנג ונג תעלו על סירה לשייט בנהר בון טרה המהווה אחד מיובליו של נהר המקונג. צפויים לנו מראות של כפריים ודייגים בעבודתם. תבקרו אצל משפחות מקומיות ותתכבדו בתה ופירות.

צפוייה לכם האפשרות לרכב על אופניים לאורך שדות אורז וירקות לצידם של עצים פורחים ותגלו מקרוב את תרבותם של התושבים המקומיים.

יום 12: סייגון – דא נאנג (מיועד לאלו המעוניינים בנופש קצר לשפת הים) טיסת בוקר לעיר דא נאנג. עם ההגעה תפגשו את המדריך המקומי שיעביר אתכם לבית המלון שהוזמן עבורכם בעיר החוף הוי אן.

יום 12-15 הוי אן.

זמן להינות על החוף, רחצה במימי הים ופעילות ספורט ימי, וטיול ברחובות העיר הנעימה.

יום 15: דא נאנג - סיאם ריפ  (קמבודיה).

בשעה המתאימה תועבר לשדה התעופה לטיסתך לסיאם ריפ. איסוף והעברה למלון בסיאם ריפ.

יום 16: סיאם ריפ מקדשי אנגקור וואט

לאחר ארוחת הבוקר תבקרו באנגקור וואט המתחם הדתי הגדול ביותר שהוקדש לאל וישנו ולאימפריה החמר. יום מלא של ביקור במקדשים הנפלאים שישאיר אתכם פעורי פה.

יום 17: סיאם ריפ -  Kbal Spean / Banteay Srei

לאחר ארוחת הבוקר נוסעים 45 ק"מ צפונית לסיאם ריפ. ביקור במקדש באנטי סריי הבנוי מאבן חול ורודה. ערוץ נחל Kabal Spean, ביקור ב בנטאי שרי – מצודת הנשים המפורסמת ונעצור לביקור בשוק כפר פראדק, להתבונן בתושבי הכפר המכינים סוכר דקלים, מלאכות יד ובעבודתם היומית.

טיול אופציונאלי – טיול לאגם טונלה סאפ. אגם עצום המחובר לנהר המקונג. שייט בסירה מקומית ועצירה לביקור בכפר הנטוע על קלונסאות בתוך מימי האגם.

יום 18: סיאם ריפ – טיסה לתל אביב.

זמן חופשי עדיין העבר לשדה התעופה לטיסת היציאה שלך.